30 sierpień 2024

Wojewoda wydał pozwolenie na budowę łącznika z A4 w Brzesku

zdjęcie: Wojewoda wydał pozwolenie na budowę łącznika z A4 w Brzesku / v21793609
v21793609
Wojewoda małopolski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (zrid) dla budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 768, który będzie stanowił połączenie z węzła autostradowego A4 Brzesko w kierunku Szczurowej – poinformowało w piątek biuro prasowe Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
REKLAMA

Wojewoda Krzysztof Jan Klęczar nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor – Zarząd Dróg Województwa Małopolskiego – może od razu przystępować do prac.

W planach jest budowa odcinka drogi wojewódzkiej o długości ok. 6,5 km klasy G (główna), który połączy węzeł Brzesko na A4 z drogą wojewódzką nr 768. Powstaną też jezdnie dodatkowe wzdłuż drogi wojewódzkiej wraz z mijankami, zaplanowano rozbudowę dróg gminnych, przebudowę starodroża drogi wojewódzkiej nr 768, budowę obiektów mostowych, przebudowę rowów melioracyjnych, budowę obiektów inżynierskich oraz chodników.

Według inwestora realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i usprawni połączenie komunikacyjne pomiędzy województwem świętokrzyskim i małopolskim. Ponadto wyprowadzi ciężki ruch poza miejscowości Rudy Rysie i Przyborów. Nowa droga zapewni skomunikowanie z planowanymi do wybudowania terenami inwestycyjnymi. (PAP)

rgr/ mmu/

PRZECZYTAJ JESZCZE